Přijďte si rozšířit obzory na IV. Seminář ve Skutči: Věda, víra, skauting

Srdečně vás zveme na již čtvrtý ročník vzdělávacího semináře s podnázvem Věda, víra, skauting, který pořádá naše skautské středisko ve spolupráci s Ekumenickou lesní školou a Římskokatolickou farností Skuteč. Nad letošním seminářem převzal navíc záštitu starosta města Skuteč Pavel Bezděk.
Letošními přednášejícími jsou Tomáš Šebek, Cyril Höschl, Jarmila Doležalová, Petr Beránek a Jan Paseka. Seminář se uskuteční 29. února 2020 v Kulturním klubu Skuteč.
A o čem budou naši hosté mluvit? Chirurg Tomáš Šebek bude vyprávět o tom, co zažil na humanitárních misích neziskové organizace Lékaři bez hranic. Přednášku na téma Výraz tváře jako okno do duše bude mít ředitel Národního ústavu duševního zdraví, psychiatr, Cyril Höschl.
Jarmila Doležalová, jedna z přeživších vypálení Ležáků, ve svém příspěvku podá svědectví o této tragédii. Mezi vystupujícími bude i vedoucí muzea v Moravských Budějovicích, historik a skaut Petr Beránek, který v přednášce Rudý Babylon popíše život obyčejných lidí ve stalinském a leninském Rusku.
V názvu semináře je slovo „víra“ a aby nezůstalo pouze v názvu přijal naše pozvání také generální vikář Královehradecké diecéze Jan Paseka, jenž bude přednášet o výzvě papeže Františka Gaudete et exsultate neboli Radujte se a jásejte. Jan Paseka bude také celebrovat mši, jíž seminář zahájíme.
Přednášky se konají celou sobotu a vstupné je 70 korun. Pokud se chcete zúčastnit, zaregistrujete se prosím na stránkách els.skauting.cz/seminar/skutec, kde je možné si předem zajisti také oběd za 70 korun.

Registraci naleznete na tomto odkazu:

https://els.skauting.cz/seminar/skutec/

Podívejte se také na fotografie a videa z minulého ročníku:

https://www.zonerama.com/skautskutec/379478

Jiří Paděvet – Skryté příběhy 2. světové války (III. Skautský seminář ve Skutči 2019)
https://www.youtube.com/watch?v=L62d-xAa2vY

Marek Orko Vácha – Nevyžádané rady mládeži (III. Skautský seminář ve Skutči 2019)
https://www.youtube.com/watch?v=ksAPmzXnsfI&t=

Michaela Vidláková – Osudy Židů v terezínském ghettu (III. Skautský seminář ve Skutči 2019)
https://youtu.be/P8o1O8EIOFw

Marek Výborný – Skaut ve sněmovně (III. Skautský seminář ve Skutči 2019)
https://www.youtube.com/watch?v=rwwNOchcdps

Uložit odkaz do záložek.

2 komentáře u „Přijďte si rozšířit obzory na IV. Seminář ve Skutči: Věda, víra, skauting

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *