Skautský I. oddíl oslavil 30 let svobody na oddílové schůzce

V pátek 15. Listopadu neměla děvčata I. oddílu běžné družinové schůzky, ale uskutečnila se schůzka oddílová. K tématu tzv. oddílovky využili skautští vedoucí oslavy třiceti let svobody a pádu komunistického režimu, který naše republika oslavila v neděli 17. listopadu. Děti se na páteční oddílovce učily tomu, kolikrát byl v minulosti český skauting zakázán nebo jak se žilo za doby nadvlády komunistické strany. Starší děvčata si připravila pro ta menší divadlo, ve kterém krásně znázornila sametovou revoluci a s ní spojené činy studentů a skautů, kteří se o pád komunismu jednoznačně zasloužili. Je důležité stále si připomínat to, že si český skauting v minulosti prošel mnohým zlým a vážit si svobody, kterou dnes máme – díky které, mimo jiné, můžeme svobodně skautovat. Schůzku jsme si všichni užily a už se těšíme na další!

                                                                                                                              Kateřina Kallasová za I. oddíl Pučiká

Totalita vylučuje skauting, skauting vylučuje totalitu.

A.B.Svojsík
Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *