Skautský I. oddíl oslavil 30 let svobody na oddílové schůzce

V pátek 15. Listopadu neměla děvčata I. oddílu běžné družinové schůzky, ale uskutečnila se schůzka oddílová. K tématu tzv. oddílovky využili skautští vedoucí oslavy třiceti let svobody a pádu komunistického režimu, který naše republika oslavila v neděli 17. listopadu. Děti se na páteční oddílovce učily tomu, kolikrát byl v minulosti český skauting zakázán nebo jak se žilo za doby nadvlády komunistické strany. Starší děvčata si připravila pro ta menší divadlo, ve kterém krásně znázornila sametovou revoluci a s ní spojené činy studentů a skautů, kteří se o pád komunismu jednoznačně zasloužili. Je důležité stále si připomínat to, že si český skauting v minulosti prošel mnohým zlým a vážit si svobody, kterou dnes máme – díky které, mimo jiné, můžeme svobodně skautovat. Schůzku jsme si všichni užily a už se těšíme na další!

Kateřina Kallasová za I. oddíl Pučiká

Totalita vylučuje skauting, skauting vylučuje totalitu.

A.B.Svojsík
Uložit odkaz do záložek.