12. 9. 2022

Na této stránce naleznete všechny nadcházející oddílové aktivity.

Již proběhlo:

Rozloučení s prázdninami

Vánoční oddílová schůzka

Oddílová schůzka

Oddílová výprava na Ivančenu

V září připravujeme pro děti výpravu do Frýdku-Místku. Zde naleznete návratku, kterou prosím přivezte k vlaku.

Níže naleznete doplňující informace k výpravě.

1. Jedeme vlakem přes půl republiky a cesta bude dlouhá. Sbalte prosím dětem dostatek jídla a pití na páteční svačinu i večeři, které si sní ve vlaku. Zároveň si děti určitě mohou sbalit i něco, co je po cestě zabaví (malá hračka či dobře přenosná hra). Také Vás chceme velmi poprosit, aby děti měly v pátek při srazu ve Žďárci skautský šátek. Budou se nám lépe počítat a kontrolovat, a zároveň nás to spojí jako skupinu.
  2. Chtěli bychom Vás také pobídnout k tomu, abyste děti nechali zabalit si batoh samotné. U mladších je možnost vyskládat jim věci, které si mají sbalit např. na postel, je ale důležité, aby si vše do batohu narovnaly sami. Ulehčí jim to práci s balením batohu v neděli a budou vědět, kde co mají. Snažte se balit opravdu jenom to potřebné.
  3. Bude fajn, pokud se Vám podaří sbalit vše dětem do jednoho batohu (i se spacákem a karimatkou). Pokud se to nepodaří, nic se neděje, ale děti si na své věci budou muset dávat větší pozor. Spacák, karimatku a další věci nepotřebné na výšlap si v sobotu budou děti moct nechat v klubovně, takže není potřeba balit si nějaký další malý batoh na sobotu, ale záleží na Vás.
  4. Budeme se hodně přepravovat veřejnou dopravou, proto bude super, když dítěti dáte slevovou průkazku na autobus, pokud ji máte.
  5. V sobotu nás čeká túra na Ivančenu. Ta se nachází vedle Lysé hory, tudíž se jedná o náročnější terén. Cestu přizpůsobíme zvlášť mladším a starším. Pro všechny ale platí, že je důležité mít vhodnou obuv, oblečení a pláštěnku! Nebalte prosím dětem deštníky. Vhodná pláštěnka je opravdu k nezaplacení.
  6. Budeme po cestě tam i zpátky mnohokrát přestupovat a České dráhy jsou proslulé různými výlukami a zpožděními. Počítejte prosím s tím, že nějaký z našich spojů se může zpozdit a my dojedeme zpět v jiný čas, než je napsáno na informačním letáčku. V neděli Vás popř. budeme kontaktovat a volat, pokud by byly nějaké změny.
  7. Vzhledem k rostoucím cenám všeho a zrušení velkých slev ve veřejné dopravě budeme nuceni vybrat po výpravě doplatek za každého účastníka (cca 250 Kč). Přesná částka se ovšem bude řešit až po výpravě, až budeme vědět, jak jsme s penězi vyšli.
  8. Zde je ještě kompletní a platný seznam s tím, co dětem zabalit:
  • Páteční svačina a večeře + pití na cestu
  • Skautský šátek a oddílové tričko
  • Spacák
  • Karimatka
  • Ešus (stačí malý a bez víčka) + lžíce
  • Láhev na pití
  • Přezůvky
  • Hygiena
  • Vhodná obuv
  • Vhodné oblečení
  • Pyžamo
  • Pláštěnka
  • Baterka
  • Návratka + 600 Kč
  • Drobné kapesné
  • Kartička zdravotní pojišťovny
  • Slevová kartička
  • Léky (pokud potřeba)

Na závěr připomínáme sraz v pátek ve 14:55 na nádraží ve Žďárci u Skutče. Buďme prosím dochvilní, jede nás hodně a je důležité, abychom se před odjezdem vlaku stihli zorganizovat, vybrat návratky a podobně.

Příjezd je naplánovaný na neděli v 18:36, což je změna oproti prvně avizovanému návratu (pro tak velkou skupinu nebyl původně plánovaný vlak vhodný). Pokud by na cestě zpět došlo k jakékoli změně, o všem Vás budeme informovat.

Děkujeme za Vaši spolupráci a pokud byste měli nějaké další dotazy, můžete se zeptat rádce Vaší družiny nebo zavolat přímo vedoucím akce (Barbora Pavlišová – 607 774 987 nebo Kristýna Burešová – 774 147 637).

Na viděnou v pátek!

Barbora Pavlišová & Kristýna Burešová