Leden u Pelikánů

Lednové schůzky u Pelikánů byly velmi nabité různými hrami a úkoly. Za leden proběhlo celkem pět schůzek, kdy si skauti při každé schůzce vylepšovali dovednosti i znalosti.

Na první schůzce v novém roce starší kluci dostali od sebe samého z minulosti dopis, který si každý napsal minulý rok na první schůzce. Dopis sloužil k rekapitulaci uplynulého roku, zda udělali vše, co si do dopisu napsali. Po přečtení dopisu každý řekl, jestli se mu vše splnilo, nebo ne a poté následovalo napsání dalšího dopisu na příští rok. Na konci schůzky jsme si zahráli hru na schovávanou.

Při druhé schůzce si Pelikáni osvěžili své dovednosti s mapou. Jeden z vedoucích si k připravil menší přednášku k používaní mapy a také otázky k orientaci v mapě a vyhledávání v ní. Po skončení této aktivity jsme si zahráli vybíjenou za stoly.

Při třetí schůzce jsme si jako první zahráli hru, která se nazývala Upír. Hra spočívá v polapení upíra, který během postupující hry postupně zabíjí nevinné lidi. Dále jsme si vyzkoušeli základní uzle, kdy se je každý z Pelikánů buď naučil, nebo si oprášil jejich vázání. Jelikož bylo na schůzce hodně skautů, tak jsme tuto aktivitu dělali až do konce schůzky.

Čtvrtou schůzku si jeden člen připravil zajímavou přednášku na téma vesmír a jeho objekty. Tato přednáška byla poutavá. Dozvěděli jsme se, co se skrývá ve vesmíru a co od něho člověk vyžaduje. Dále jsme si zahráli hru na Jelena.

Poslední schůzku v měsíci jsme si vyzkoušeli Morseovu abecedu, kde při této aktivitě běhal každý člen pro lístečky kvůli doplnění do abecedy. Po této aktivitě jsme si upravili nástěnku a každý si na ni vytvořil svou jmenovku.

Za družinu Pelikánů
Hurvínek