Proč?

To, že si skauti podávají levou ruku, ví už dávno všechny světlušky. Ale proč tomu tak vlastně je? Proč si nepodáváme pravou jako všichni ostatní? Nejen tohle jsme se dozvěděly díky sešitu Nováček, který dostaly všechny Hvězdičky na začátku roku. V něm je pro nás připraveno spoustu úkolů a pokud se nám podaří je všechny splnit, dozvíme se spoustu zajímavostí o skautingu a všem okolo něj. Na schůzkách se společně pouštíme do jejich plnění a jde nám to pěkně od ruky.

Na poslední schůzce nás však čekalo nemilé překvapení – naše skříňka byla rozházená a zmizel z ní malý balíček s překvapením pro Hvězdičky. Nezbylo nám tedy nic jiného, než se dát do vyšetřování a lupiče chytit. A abychom na to nebyli sami, zavolaly jsme si na pomoc nejlepšího detektiva v okolí – detektiva Ouška. Poradil nám, že ze všeho nejdřív je potřeba prohledat místo činu a sejmout otisky prstů, které tu pachatel zanechal. Zkusily jsme si pak otisknout i své prsty, a tak jsme došly k závěru, že nikdo z nás to nebyl. Naše pátrání tedy bude pokračovat i v příštím měsíci. Věříme, že bude úspěšné a pachatele se nám podaří polapit co nejdříve. Držte nám palce.

Za družinu Hvězdiček
Áďa