Den zamyšlení

V únoru jsme se my Boryski vypravily do Litomyšle, abychom oslavily Den zamyšlení. Každý rok 22. 2. slaví skauti z celého světa Den zamyšlení. Říká se mu tak proto, že během něj skauti a skautky myslí na své sestry a bratry a oslavují naše mezinárodní hnutí. V pátek jsme se sešly na náměstí ve Skutči, odkud jsme jely do Proseče a následně do Litomyšle. Cestou na skautskou klubovnu jsme prošly večerním historickým centrem města. Poté jsme se navečeřely a šly spát.

Druhý den jsme vstaly, nasnídaly se a pospíchaly do sportovního centra, kde jsme si zahrály bowling. Už při první hře bylo vidět, kdo už tuto hru někdy hrál. Po obědě jsme si připomněly důležité události skautské historie a povídaly jsme si o významných skautkách, protože 22. 2. je také Den sesterství. Nakonec jsme vyrobily časovou osu, na kterou jsme důležité události zaznamenaly. Večer jsme se navečeřely a před spaním si ještě stihly popovídat o rovnoprávnosti pohlaví a roli ženy ve společnosti. Poslední den už nás čekala pouze cesta domů.

Za družinu Borysek
Štěpánka