Detektivní případ Sherlocka Holmese

Březen jsme – my Pelikáni – začali netradičně výpravou, která se konala na skautské základně na Čachnově, kde jsme byli společně s Pelikánky. Její symbolický rámec se nesl v duchu případů Sherlocka Holmese. Po příjezdu jsme se vybalili a při prozkoumávání chaty jsme narazili na ,,pár jednoduchých‘‘ šifer. Tyto šifry jsme rozluštili a naučili to ty, kteří je ještě neuměli. Poslední šifra nám řekla, že máme být v 9:30 sobotního rána za latrýnami. Po vyluštění všech šifer jsme se navečeřeli a zahráli si pár her. Po tom všem jsme byli unavení a s velikou mírou nadšení a zvědavosti, co se bude zítra ráno dít, jsme šli spát.

Druhý den ráno jsme se probudili a byli velice překvapení, jelikož napadlo asi 10 cm sněhu. Po snídani jsme se vydali na určené místo, abychom se shledali se Sherlockem Holmesem. Když jsme dorazili na místo, bohužel kvůli nepříznivému počasí nikdo nepřišel, ale našli jsme tam další šifru. Po rozluštění této šifry jsme se dozvěděli, že někdo ukradl korunovační klenoty a Sherlock Holmes nás poprosil o pomoc při jejich najití. Tato šifra a zjištění nás velice zmohly, a proto jsme si dali oběd. Jelikož jsme čekali od Sherlocka Holmese další šifru, tak jsme si šli zahrát antarktický fotbal a hru na schovávanou s vedoucími. Po těchto aktivitách jsme se konečně dočkali dalších šifer, které nám objasnily, kde máme hledat klenoty. Díky nápovědám jsme naštěstí ukradené klenoty našli a poté tuto událost oslavili večeří, ke které jsme měli vynikající ovocné knedlíky. Před spánkem nám vedoucí pustili hezké filmy na dobrou noc.

V neděli ráno jsme se probudili a jeli jsme do kostela do Pusté Kamenice. Následně jsme uklidili celou chatu a poté už se vydali domů. Chtěli bychom více takových výprav, ale bez zásahu nepříznivého počasí a bez tolika šifer.

Za družinu Pelikánů
Hurvínek