Listopad u Pelikánů

Měsíc listopad jsme zahájili netradiční oddílovou schůzkou na téma ,,šílená laboratoř‘‘, kde hlavní náplní bylo znovuzískání receptu na tajný chemický pokus domácí lávové lampy. Děti byly rozdělené do čtyř týmů a tento recept získávaly po kouskách na různých stanovištích, kde musely prokázat svou odvahu a chytrost. Po získání všech částí receptu si ho děti vyzkoušely samy. Celý recept se skládal z obarvené vody, oleje a šumivé tablety. Nejprve se do půllitrové plastové lahve nalila voda s olejem, až se vše ustálilo, tak se vhodila i šumivá tableta. Výsledek se všech týmům povedl a děti z toho měly obrovskou radost. Doufáme, že další oddílová schůzka bude taky tak úspěšná.

Schůzka, která následovala po oddílové už byla družinová. Na této schůzce jsme si po příjezdu zahráli hru ,,Do tří‘‘, kde si jeden z nás vymyslel slovo, pošeptal ho druhému a ten to slovo musel říct ve třech odlišných slovech tak, aby ostatní dokázali uhádnout, co je to za slovo. Po úvodní hře jsme si zopakovali uzle a u toho jsme si povídali o rodinných tricích a domácích pracích. Když jsme dodělali uzle a o všem si už pověděli, tak jsme si šli v posledních minutách zahrát ven na schovávanou, jelikož tuto hru mají všichni rádi a venku už byla tma.

Na další schůzce jsme si jako úvodní hru zahráli ,,Na jelena‘‘. Tato hra spočívá v tom, že jsme srovnali stoly do řady, vybrali jednoho člověka, kterému se zavázaly oči a musel pochytat všechny ostatní, kteří se drželi stolu a nesměli se ho pustit. Po hře následoval další program, kterým byla orientace v mapách. Kluci si oprášily znalosti s mapami, a dokonce jejich zkušenosti vysvětlily novému členovi. Když jsme se ujistili, že se dokážeme orientovat v mapách, tak jsme si šli zahrát již zmiňovanou hru na schovávanou ve tmě kolem chaty.

Následující schůzku jsme se sešli v malém počtu, tak jsme si zahráli na uvítanou šibenici. Hra všechny přítomné bavila, takže jsme zapomněli na čas a hráli jsme ji půlku schůzky. Po šibenici jsme hráli hru, kde jeden člověk dostal míček, ostatní šli za dveře a ten jeden vybraný schovával míček po místnosti. Poté až ho schoval, tak ostatní museli najít. Tato hra nás také bavila, takže jsme ji hráli do konce schůzky.

Poslední schůzku v tomto měsíci přišla většina skautů. Po uvítání jsme uskutečnili hokejový turnaj na stolních ,,stadionech‘‘. Něž jsme si zahráli všichni se všemi a zjistili, kdo je nejlepší hokejista, tak nám to zabralo celou schůzku. Tato aktivita kluky velice bavila a budeme ji opakovat v následujících schůzkách.

Za družinu Pelikánů
Chameleon