Vzpomínka na Ivančenu a krásný říjen

V září jsme se i my – družina Borysek – vypravili s celým oddílem na skautskou mohylu Ivančenu. V pátek 16. 9. jsme se všichni sešli na nádraži ve Žďárci, odkud jsme jeli do Pardubic. V Pardubicích jsme na nádraží plnili úkoly, díky nimž jsme získali věci, které jsme měli poté donést na Ivančenu.

Z Pardubic jsme jeli dále vlakem směr Frýdek-Místek a ve vlaku jsme luštily šifry, díky kterým jsme ověřili, že jsme opravdoví SKAUTI. Na nádraží ve Frýdku jsme museli projít ‘pasovou kontrolou’ a někteří z nás byli označeni jako velice podezřelí. Nakonec nás čekala cesta na skautskou klubovnu, kde jsme se navečeřeli a šli spát.

Druhý den jsme brzy vstávali, nasnídali se a pospíchali na autobus. Ve vesničce Malenovice jsme dostali papír se šifrou, která ukrývala kanály k vysílačce. Vysílačkou pod určitými kanály byly vysílány důležité informace. Po vyluštění šifry nás čekal výšlap na Ivančenu, kde jsme se potkali s skautem Slávou Moravcem. Ten nám děkoval za věci, které jsme mu přinesli, a chválil nás, že nás nikdo nechytil. Nakonec jsme si nahoře uvařili oběd v kotlíku a vydali se na Lysou horu. V restauraci na konci cesty jsme za odměnu dostali horký čaj a poté jsme šli na autobus, který nás dovezl zpět do Frýdku. V klubovně jsme se navečeřeli, sdíleli si dojmy z celého víkendu a pak šli spát.

Poslední den po snídani nás čekala dlouhá cesta vlakem domů, všichni jsme byli ovšem plni dojmů z víkendového dobrodružství.

V říjnu jsme na skautských schůzkách řešili akce, kterých se budeme chtít účastnit. Také jsme začali pracovat s rádcovským zápisníkem a mladší nováčci s nováčkem. Říjen pro nás byl spíše více informační a krátký i kvůli podzimním prázdninám. Proto se těšíme na listopad, kde nás čeká spousta zajímavých věcí i přespávačka.

Za družinu Borysek
Želva a Pája