Nový skautský rok je tu!

Září uteklo jako voda, a tak se teď ohlédneme za tím, co všechno jsme v tomto měsíci stihli.
Hned na začátku jsme se sešli na skautské chatě Myšárna na náborovém odpoledni, abychom společně zahájili nový školní rok a přivítali nováčky. Připravená byla různá stanoviště, na kterých děti mohly střílet z luku, házet vrhacími noži, vyrobit si něco na památku nebo si zahrát deskové hry. Také jsme si mohli zavzpomínat na letošní tábor díky fotkám, které se zde promítaly. Odpoledne jsme zakončili společným nástupem a zazpíváním české hymny.

Více fotografií z náboru najdete na odkazu: https://tu-schan.rajce.idnes.cz/Skautsky_nabor_2022/

Následující týden se družinka Hvězdiček začala připravovat na výpravu. Základem všeho je totiž dobře zabalená krosna, a tak jsme se naučili, co s sebou brát a nebrat, jak si věci poskládat, abychom s tím ušli i pár kilometrů, a spoustu dalších užitečných věcí.

Tyto nové zkušenosti jsme využili hned další týden, protože jsme vyrazili na oddílovou výpravu ke skautské mohyle Ivančeně. Cesta vlakem byla sice dlouhá, jeli jsme totiž až do dalekého Frýdku – Místku, ale hned po příjezdu jsme se ubytovali v krásné klubovně v centru města, kde jsme mohli načerpat síly na další den. To jsme se totiž vydali navštívit již zmiňovanou Ivančenu, která se nachází pod Lysou horou. I přes velkou zimu, která nás nahoře čekala, jsme všichni statečně došli do cíle, kde jsme se dozvěděli něco o skautské historii tohoto místa a mohli jsme zde nechat své namalované kamínky na památku. Poté jsme se už vrátili do klubovny a odpočívali. Myslím, že jsme si všichni výpravu užili a že si z ní odnášíme nezapomenutelné zážitky.

Za družinu Hvězdiček
Míša