Mafie v Údolí čistých duší

Rok se s rokem sešel a 2. oddíl Pegas skautského střediska Ležáky Skuteč se znovu vypravil na tábořiště Údolí čistých duší ve Zderazi, které se stalo na dva týdny domovem jeho členů. Už předem účastníci tušili, co je bude letos čekat – plavba zaoceánskou lodí – ale nikdo z nich nečekal, že jejich cílovou destinací bude Chigaco, kde se dají dohromady s mafiánským bossem a jeho kumpány. Celým táborem se tak prolínaly honičky s policií, boje s jinými mafiánskými gangy o zboží nebo provozování nelegálního casina. Děti během dobrodružného tábora sbíraly zlaté nugety, které poslední den přetavily ve zlaté cihly. Při poslední policejní razii ovšem byli všichni mafiánští spiklenci zatknuti – jediný boss dokázal policii podplatit a se zbylým zlatem utéct. Tím táborová hra poslední den vyvrcholila a dětem to mělo ukázat, že i když byla možná zábava účastnit se mafiánských aktivit, nakonec byli ti špatní stejně poraženi a deportováni (odjezd z tábora).

Ačkoli byl tábor zaměřen na mafii a různé boje s policií, byl to hlavně skautský tábor, a tak nesmělo chybět plnění bobříků a orlích per, přespávání v teepee nebo pod širákem, ani táboráky, kde se hrály scénky nebo se zpívaly písničky. Na posledním takovém táboráku byly oddílovým a družinovým vedoucím uděleny ‚březové lístky‘, což je ocenění, které se uděluje vedoucím pracujícím s dětmi (nejedná se o čistě skautské ocenění). Vedení oddílu tak chtělo poděkovat za soustavnou práci vedoucích přes celý rok.

Všichni účastníci poslední den tábořiště uklidili, připravili pro příjezd dalších oddílů a jistě už se těší na skautské schůzky, které budou opět v září začínat. A těmito čtrnácti dobrodružnými dny se určitě potvrdilo, že skautské léto je nezapomenutelné!

Více fotografií:
Dušan Kastner: https://eu.zonerama.com/skautskutec/Album/10057336