Oddílové závody a Den Země

Na začátku dubna pořádal II. oddíl s novým názvem Pegas své první vlastní oddílové závody, které se staly částečnou přípravou na Závody vlčat a světlušek, jehož základní kolo se později v dubnu konalo jako Memoriál br. p. Václava Křivského pod záštitou střediska Ležáky Skuteč. Na oddílových závodech se soutěžilo ve stejných disciplínách jako na ZVaS, byly to: první pomoc, vyhledávání informací, kuchařská dovednost, doprava, fyzická zdatnost, orientace, řešení problémových situací, logika, táboření, šetrné chování a poznávání přírody. Bohužel počasí závodníkům ani vedoucím moc nepřálo, ač v dubnu, tak sněžilo a foukal studený vítr. Na tyto závody byli samozřejmě pozváni také skauti a skautky, které nezávodili v týmech, ale ve dvojicích a užili si spolu s oddílem závodní odpoledne.

Na konci dubna byl pořádán již zmíněný Závod vlčat a světlušek, kterého se účastnily také dvě družiny z II. oddílu – Hvězdičky v kategorii světlušek a Pelikánci v kategorii vlčat. Možná proto, že tyto dvě družiny jsou plné nováčků, neumístily se na předních pozicích – Pelikánci skončili v kategorii vlčat na 9. místě a Hvězdičky se v kategorii světlušek umístily na krásném 6. místě.

Dne 22. dubna oslavila družina Borysek den Země. Společně se vydaly uklidit cestu z Rané na Oldřetice. Rozdělily se na dvě skupinky, každá šla po jedné straně silnice. Byly velice překvapené, kolik nepořádku našly, ale nakonec rády, že tento den oslavily pomocí Zemi.