ONLINE SCHŮZKY OPIČEK aneb Spolu i za koronaviru

Neuběhly ani dva měsíce po přesunutí schůzek na skautskou chatu Myšárnu, než nám je koronavirus překazil. Ale skauti si přece umí poradit, a tak nám ani tato situace nebrání se scházet dál, avšak v trochu jiné podobě.

Každý týden se scházíme ne v Mrákotíně, ale doma každá u svého počítače. Někdo by mohl říct, že nebudeme mít co dělat, ale není to tak. Zahrály jsme si už mnoho her, zasmály se u vymýšlení příběhů, luštily jsme šifry nebo vyplňovaly kvízy ze zdravovědy a historie skautingu. Jednou z oblíbených her se stala Tichá pošta, avšak v upravené online verzi. U jednoho úkolu, který holky dostaly, se také trochu proběhly. Kdo z vás se dokáže sbalit na výpravu do pěti minut? My jsme si to vyzkoušely a už víme. Opičky to zvládnou.

Schůzky přes počítač nejsou špatné, ale klasické schůzky nám to nenahradí, a tak se už těšíme, až se zase všichni potkáme.