Pelikánci v době adventní

V prosinci se družina Pelikánků schází online stejně jako v listopadu. Abychom si vynahradili, že se nemůžeme scházet osobně, rozhodli jsme se, že společně založíme Minecraft server. Na tomto serveru si každý mohl dělat co chtěl, pokud ostatním neničil jejich výtvory. Kluci měli na tento server přístup i mimo dobu schůzek a alespoň částečně si vynahrazovali osobní setkání s ostatními členy družiny. Každý, kdo na serveru byl, si vytvořil větší či menší obydlí a také jsme si postavili společný vánoční strom, který stál přímo uprostřed naší skromné vesničky.

Ale nebojte se, naše činnost se netočila jen kolem Minecraftu. Každých čtrnáct dní jsme pro kluky vytvořili pracovní listy na určité téma. Pomocí úkolů na těchto listech jsme se snažily, aby si vlčata zopakovala a prohloubila své znalosti, např. v historii nebo šifrách. V této činnosti pokračujeme i po novém roce.

Světlý okamžik našeho snažení přišel druhý týden v prosinci. Byly obnoveny kontaktní formy schůzek a kluci z toho byli nadšení. Na této schůzce jsme se konečně po dlouhé době opět všichni viděli. Bylo příjemné si zahrát hry v naší nové klubovně a strávit společný čas na jednom místě. Po této schůzce jsme všichni doufali, že se sejdeme i následující týden abychom oslavili blížící se vánoční svátky a společně ukončili rok 2020. Bohužel další schůzka se už nekonala a my jsme byli nuceni se opět vrátit k online schůzkám.

Takový byl poslední měsíc roku 2020 pro družinku Pelikánků. Nejvíce mě jako vedoucího mrzí, že jsme v září nabrali spoustu nováčků a oni z důvodu pandemie nemohli zažít jaké to je, když se celý náš oddíl sejde na jednom místě a společně pro sebe připravujeme program na vánoční besídku a oslavujeme krásné vánoční svátky. Doufám, že příští rok se budeme scházet v naší krásné klubovně častěji.