Půjdem spolu do Betléma aneb Živý Betlém trochu jinak

Protože letos bohužel přijdeme o tradiční Živý Betlém a jiné akce spojené se společenským prožíváním Vánoc, Skutečské skautské oddíly pro Vás připravují alespoň menší akci s názvem Půjdem spolu do Betléma. Bude se jednat o krátkou procházku, která povede několika stanovišti rozmístěnými po Skutči. Nebudeme zatím prozrazovat účel stanovišť, ponecháme jej jako překvapení. Cesta bude časově dostupná i pro rodiče s dětmi, trasa je plánovaná především do okolí náměstí. Cestu plánujeme tak, abychom neporušovali žádná protiepidemiologická opatření, například tedy budeme zamezovat shlukování osob na cestě tím, že si každý vybere jiné stanoviště, které bude chtít cestou míjet. Po absolvování celé cesty se jedinci dostanou do Betléma, jak už z názvu vyplývá. Tímto bychom Vás chtěli srdečně pozvat na tuto akci, která začíná na Skutečském náměstí u kašny a bude se konat 23. prosince kdykoliv mezi 15:30 až 18:00. Oficiální zahájení akce neproběhne. Je jen na Vás, kdy se na náměstí vydáte, nicméně nejpozději to bude možné v 17:30.

V rámci celé akce mohou zájemci finančně přispět neziskové organizaci SOS dětské vesničky, která mimo jiné poskytuje péči dětem, které nemohou vyrůstat ve své vlastní rodině. Přijďte si s námi užít vánoční atmosféru a udělat si chvíli pohody.

1. oddíl Pučiká a 7. oddíl Humperští rytíři, středisko Ležáky Skuteč.