Prázdninová expedice

Na konci prázdnin pořádal 2. oddíl Pegas ‚rozloučení s prázdninami‘ s tématem Prázdninová expedice. Tato akce pro veřejnost se konala na hřišti na Raně a byli na ni zváni všichni, kdo si chtěli ještě před začátkem školního roku zavzpomínat na prázdniny a cestování. Pro příchozí bylo připraveno několik stanovišť, některá byla zaměřená na skautské prázdniny – hledání lžíce v neuklizeném stanu, balení krosny nebo pletení turbánků ke kroji, jiná spíše odpočinková a hravá – vyrábění náramků, pájení do dřeva, malování na obličej, poznávání podle chuti nebo opičí dráha. Oddíl připravil skvělé občerstvení – palačinky, vafle, bagety nebo toasty a teplé i studené nápoje. Součástí akce byl také infostánek s detailními informacemi pro rodiče o skautu a našem oddílu, nebo minigalerie s fotkami z předešlých let a minimuzeum, ve kterém se dalo nahlédnout do kronik oddílu nebo na vývoj skautských krojů. Na tamějším zastřešeném parketu byl připraven ještě fotokoutek se skautskými hláškami a také nám přijely zahrát a zazpívat tři skautky z roverského oddílu SKRAT. I přesto, že počasí ten den příliš nepřálo, akce, kterou jsme v takovém formátu – pro veřejnost – pořádali poprvé po dlouhé době, se vydařila a určitě si něco podobného znovu rádi zopakujeme.

Za 2. oddíl Pegas
Krtek