Začátek nového skautského roku

Začal nový školní rok a s ním i naše družinové schůzky. První schůzku jsme se domluvili s kluky na tom, v který den a hodinu v týdnu se budeme scházet, a potom si zahráli pár her jen tak zlehka na zahájení. Znovu jsme se sešli až následující týden.

Tuto schůzku jsme dostali papír a tužku, rozutekli jsme se do okolí Myšárny a poslouchali a kreslili takzvanou ‘Zvukovou mapu’, což byl velice zajímavý program. Poté, co jsme si své mapy navzájem ukázali, jsme si zahráli hru jménem ‘Maják’, kde jeden jako loď má zavázané oči a snaží se dostat k majáku, který dělá hlasitý hučivý zvuk, aby ho loď slyšela. Mezi lodí a majákem však stojí skály, které jsou různě rozmístěné tak, aby mezi nimi loď proplula, a dělají šum větru, aby loď se zavázanýma očima věděla, že tam jsou.

Poté jsme měli naplánovanou výpravu společně s družinou Pelikánků, ta ale bohužel kvůli nízkému zájmu neproběhla (naštěstí už máme naplánovanou další).

Následující schůzku jsme natáhli lana mezi dvěma zábradlími a poslepu za pomoci týmové spolupráce jsme se přes lana dostávali na druhou stranu a nakonec si tradičně zahráli nejoblíbenější hru ‘Na schovávanou’. Poslední schůzku v měsíci září jsme zasvětili úklidu chaty Myšárny – abychom to tam měli stále pěkné a útulné.

Za družinu Pelikánů
Piškot