Podzimní skautská výprava Pelikánků a Pelikánů

Na začátku naší víkendové výpravy jsme se sešli na nádraží ve Žďárci u Skutče v 16:30. Přijeli sem Pelikánci a Pelikáni se všemi vedoucími, a pak jsme se vydali vlakem do Chrasti. Pršelo, ale naštěstí jen během cesty vlakem. Z nádraží v Chrasti jsme došli k tamní klubovně, kde tam jsme hráli schovku ve tmě. Až chrasteckým skautům skončila schůzka, šli jsme do klubovny. Snědli jsme si večeři a šli jsme si připravit spaní.

Sobotní ráno jsme měli ke snídani chleba se šunkou nebo játrovou pomazánkou a po ní jsme šli k Podlažickému kostelu, kde jsme si zahráli hru. Jakmile jsme dohráli, šli jsme se naobědvat, a pak jsme hráli hru na jelena a na šibenici. Poté Bodlinu začala bolet hlava a přišel o večeři, ke které byly špagety, po večeři se šlo už spát.

V neděli jsme se vzbudili a šli jsme do kostela, po návratu jsme se nasnídali – měli jsme mléko s křupinkami. Poté jsme uklidili klubovnu, pak jsme šli na vlak a čekali jsme tam 15 minut, než přijel. Nakonec jsme dojeli do Žďárce, kam pro nás přijeli rodiče.

Za družinu Pelikánků
Bodlina