Tři, dva, jedna, RUCE NAHORU! aneb Oddílový Masterchef

Ze začátku listopadu jsme se rozhodli otestovat naše skautíky a objevit v nich skryté talenty, proto se u nás uskutečnil první ročník kuchařské soutěže Oddílový Masterchef. Hrálo se nejen o titul, ale i o speciální trofej – Zlatou vařečku. Celkem 3 týmy měly za úkol během časového limitu 3 hodin uvařit na ohni co nejlepší kotlíkový guláš. Všichni se s tím poprali na jedničku, gulášky nás pohladily po jazyku i po duši, avšak přísní porotci rozhodli, že jeden z týmů přece jen uvařil o trošičku lépe. Nejdůležitější ale je, že jsme si tento den všichni moc užili a hlavně se dobře najedli.

Zbytek listopadu se už Hvězdičky začaly pomalu chystat na Vánoce. Jelikož sníh pokryl louky i lesy, chtěli jsme pomoct těm, kteří si v tuhle dobu jen těžko hledají něco k jídlo. Vyrobili jsme tedy lojové koule pro ptáčky! Holky u toho zapojily kreativitu, místo koulí totiž vytvarovaly například perníčkového panáčka, srdíčko nebo naše vedoucí. Naše výtvory jsme nakonec pověsili na stromek vedle naší klubovny, kam si na ně můžou přijít pochutnat ptáčkové i jiná zvířátka.

Za družinu Hvězdiček
Míša