Tábor v kostce

Školní rok se už pomalu chýlí ke svému konci a s ním se blíží i skautský tábor. Všichni se nemůžeme dočkat, až se zase na dva týdny ztratíme ve zderazských lesích, proto jsme se rozhodli, že si čekání zkrátíme ještě poslední oddílovou schůzkou v tomto školním roce. Tentokrát však byla pouze pro dvě nejmladší družinky – Hvězdičky a Pelikánky. Protože mezi nimi byli i ti, kteří zatím na táboře nikdy nebyli, připravili jsme tuto schůzku na téma Tábor v kostce. Během dvou hodin jsme jim chtěli přestavit, jak probíhá takový běžný táborový den.

Ve čtyři hodiny se do komunitního centra na Raně začali sjíždět světlušky a vlčata připraveni si vyzkoušet vše, co jsme si pro ně přichystali. Každý den na táboře začíná rozcvičkou a jinak tomu nebylo ani dnes na našem „táboře“. Po krátké hře nám hvizd píšťalky oznámil, že se chystá nástup, na kterém se všichni dozvěděli, co nás bude čekat. Bylo přichystáno 10 různých stanovišť a každé z nich představovalo jednu část táborového dne, jako třeba  etapová hra, družinový program a oběd, ale nechyběla ani služba v kuchyni nebo práce v táboře. Mohli si tak vyzkoušet nasekat třísky, zabalit spacák nebo třeba utrhnout peříčko bájnému ptáku Fénixovi. Všichni dostali průvodku, na kterou si zaznamenávali svou cestu – za každé úspěšně splněné stanoviště získali razítko a přiblížili se tak k cíli.

Po tom, co všichni zaplnili všechna políčka razítky, následoval už jen závěrečný nástup, kde byl každému za odměnu předán dekret. Jak nám říká heslo skautů, dokázali jsme, že jsme připraveni na skautský tábor. Teď už nám tedy nezbývá nic jiného, než vydržet ještě pár dní, než se všichni opět potkáme na tábořišti ve Zderazi, abychom spolu strávili spoustu nezapomenutých chvil.

Za družinu Hvězdiček
Áďa